Eğitim

KO-MEK ev becerileri atölyesiyle gençler hayata daha hazırlıklı

KO-MEK Ev Becerileri Atölyesinde şimdiye kadar 3251 kursiyer farklı branşlarda eğitim aldı   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) tarafından Kocaeli gençliğinin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunması amacıyla projelendirilen ev becerileri atölyesi faaliyetlerine başladı.

KO-MEK ev becerileri atölyesiyle gençler hayata daha hazırlıklı

KO-MEK Ev Becerileri Atölyesinde şimdiye kadar 3251 kursiyer farklı branşlarda eğitim aldı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) tarafından Kocaeli gençliğinin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunması amacıyla projelendirilen ev becerileri atölyesi faaliyetlerine başladı. Geçtiğimiz dönem çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan KO-MEK ev becerileri atölyesi bu yaz da çocukların ve gençlerin yeni bir şeyler öğrenme ve keşfetme adresi oldu. KO-MEK ev becerileri atölyesinde toplamda 3251 kursiyer eğitim görürken yeni dönemde aktif 1433 çocuk ve genç eğitim almaya devam ediyor.

 

YAZ TATİLİNİ VERİMLİ GEÇİRMENİN DOĞRU ADRESİ

KO-MEK, ev becerileri atölyesiyle Kocaeli gençlerine önemli bir hizmet gerçekleştirdi. Gençler proje sayesinde bir yandan ileride kendilerine günlük hayatta fayda sağlayacak pratik bilgiler öğrenirken bir yandan da yaz tatilini verimli kullanmanın mutluluğunu yaşıyor. Çocukların eğitimleri açısından en önemli alan olan ev becerileri atölyeleri 12 ilçede 39 kurs merkezinde 27 Haziran itibari ile başladı, atölye eğitimleri 29 Temmuz’da son bulacak.

 

EV BECERİLERİ KURSUNDA YOK YOK

Ev Becerileri atölyesinin faaliyetlerinden en fazla memnun olanlar ise anneler. Zira ev becerileri atölyesinde yemek yapmayı, söküğünü dikmeyi öğrenen bir genç, annesinin en büyük yardımcısı oluyor. Ev becerileri atölyeleri renkli görüntülere de sahne oluyor. Özellikle mutfak ve temel dikiş teknikleri temel ilk yardım, temel tamir bakım onarım branşlarında gençler, annelerinin gönlüne su serpecek kazanımlar elde ediyor. Çocukların tahsili için evden ayrılmasının ardından annelerde oluşan “Çocuğum şimdi tek başına kendine nasıl bakar? telaşı bu eğitimlerle adeta tarih oluyor. Gençler, edindikleri pratik mutfak bilgileriyle şahane yemekler yaparken, söküklerini de kimseye ihtiyaç duymadan dikebiliyor.

 

ÇOCUKLAR ANNELERİ İLE ÖĞRENİRKEN EĞLENİYORLAR

 

KO-MEK, ev becerileri atölyesiyle Kocaeli gençlerine önemli bir hizmet gerçekleştirdi. 12-22 yaş arasındaki çocuklar Kur’an-ı Kerim öğreniyor, dikiş dikiyorlar arkadaşları ile birlikte dil kurslarına katılıyor. Oldukça neşeli bir ortamda hep birlikte mutfak faaliyetleri gerçekleştiren gençler, resim kursuna katılarak yaz aylarını renklendiriyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL