Eğitim

“Küçük Yıldızların Büyüleyici Yolculuğu: İletişim ve Beden Farkındalığı Serüveni"

Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim üyesi Doç.

“Küçük Yıldızların Büyüleyici Yolculuğu: İletişim ve Beden Farkındalığı Serüveni"

Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier yürütücülüğünde, bölüm öğrencileri Ecem Düzgün ve İremnaz Ulu, toplumun geleceği için önemli bir adım atarak çocuklara yönelik kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiler.

“Küçük Yıldızların Büyüleyici Yolculuğu: İletişim ve Beden Farkındalığı Serüveni” başlıklı proje ile çocuklara iletişim, öz farkındalık ve beden farkındalığı konularında eğitim verilerek onların kişisel gelişimine katkı sağlanması hedefliyor.

Proje ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier, “Öğrencilerimiz, projenin ilk aşamasında çocuklarla bir araya gelerek iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik interaktif etkinlikler düzenliyorlar. Ayrıca, çocuklara duygularını ifade etme konusunda cesaretlendirme ve empati kurma becerilerini güçlendirme fırsatı sunuyorlar. Projenin ikinci aşamasında ise Uzman Klinik Psikolog Pırıl Bilger Özkaranfil eşliğinde çocuklara beden farkındalığı ve mahremiyet eğitimi verilecek. Proje kapsamında verilen çeşitli etkinlik ve eğitimler sonucunda çocuklarda öz farkındalık duygusu oluştururken akranları ile olan iletişim becerilerini de geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL