Gündem

Menderes'in Geleceğine Menderesliler Karar Verir

Menderes Belediye Başkan V.

Menderes'in Geleceğine Menderesliler Karar Verir

Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan ilçeye yapılması planlanan katı atık bertaraf tesisiyle ilgili açıklamada bulundu.

Menderes’e yapılması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili başlatılan imza kampanyasıyla ilgili açıklamada bulunan Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, Menderes ile ilgili kararı başka ilçelerde yaşayanların değil Mendereslilerin verebileceğini söyledi.

Vatandaş istemiyor

Tesis ile ilgili ÇED sürecinin devam ettiğini hatırlatan Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, ‘’ Biz yerel yöneticiler olarak halkımızın sesiyiz. Ben de Menderes Belediye Başkan V. Olarak halkımın sesini kamuoyuna duyuruyorum.  Menderes’e yapılmak istenen tesis ile ilgili farklı çevrelerden açıklamalar yapılıyor, imza kampanyaları başlatılıyor. Ancak ilçemize yapılacak tesis ile ilgili zaten Tarım Orman İl Müdürlüğü itirazda bulundu, İnceleme Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirmeye alındı. Bunun dışında da Menderesli hemşehrilerim bu tesisin ilçemize yapılmasına karşı. Yetkili kurumların itirazları ve ilçe halkının konuya olumsuz bakmasına rağmen yapılan açıklamalara bir anlam veremiyorum. Madem bir kampanya yapılıyor gelsinler Menderes’te tesisle ilgili anket düzenlesinler. Bu anketten çıkacak sonuç bölge halkının iradesini ortaya koyacaktır. Kimse kusura bakmasın ama Menderes’in geleceğine Medereslilerden başkası karar veremez’ dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL