Kültür Sanat

Minikler Temmuz Ayında CBeebies Yapımlarıyla Dünyayı Keşfediyor

Minikler sevilen CBeebies yapımları ile öğrenmeye, eğlenmeye ve keşfetmeye devam ediyor.

Minikler Temmuz Ayında CBeebies Yapımlarıyla Dünyayı Keşfediyor

Minikler sevilen CBeebies yapımları ile öğrenmeye, eğlenmeye ve keşfetmeye devam ediyor. Nina ve Nöronlar, Swashbuckle, Newton Caddesi, Yakka Dee, Yaşlı Jack’in Teknesi, Kit ve Pup gibi yapımlar Temmuz ayında sıcak yaz günlerine eşlik ediyor.

Nina ve Nöronlar ile dünyayı keşfedin

Nina ve meraklı genç ‘Kaşifleri’ dünyayı ve güneş sistemini Nöronların yardımıyla öğrenmeye devam ediyor. Genç kaşifler Büyük Kanyon, kayan yıldızlar, volkanlar ve daha fazlasını keşfetmek üzere yola koyuluyor ve beş duyu nöronunun yardımıyla da dünyayı ve güzelliklerini keşfediyorlar. Dağların nasıl oluştuğundan astronotların neden uzayda yürüdüğüne kadar pek çok soruya cevap veren “Nina ve Nöronlar: Dünya Kaşifleri” 15 Temmuz Cumartesi günü saat 10.30’da Digiturk 161’inci kanalda miniklerle buluşuyor. 

Swashbuckle maceradan maceraya koşuyor

Miniklere özel hazırlanan Swashbuckle, üç yaramaz korsanın yaşadığı Scarlet Squid isimli korsan gemisinde geçiyor. Her bölümde Kaptan Sinker ve onun iki talihsiz gemi arkadaşı çalıntı mücevherleri saklıyor ve bu mücevherleri bulmanın yolu bir dizi oyun oynamaktan geçiyor. Geminin papağanı Squawk’ın da yardımıyla ‘Swashbucklers’ bütün mücevherleri bulursa, gemi arkadaşlarından biri Gemi Karavanası adı verilen balçık havuzuna doğru yürümek zorunda kalıyor. Çeşitli oyunları ile “Swashbuckle” 3 Temmuz Pazartesi saat 10.30’da Digiturk 161’inci kanalda ekranlara geliyor. 

Erken matematik öğrenimi hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

Yenilikçi ve eğlenceli dizi Newton Caddesi, matematiği sevmeyi öğretiyor. Akılda kalıcı şarkılar, animasyonlarla sayma, örüntüler, ölçümler, şekiller ve sayılarla matematiğin hayatın her yerinde olduğu ve sorunlara nasıl çözümler getirdiği gösteriliyor. İster masa kurarken isterse de kukla gösterisi yaparken sayıların miniklerin dostu olduğunu anlatan dizi “Numara Bir Newton Caddesi” 3 Temmuz Pazartesi günü saat 06.55’te Digiturk’te izleyicilerle buluşuyor. 

CBeebies ile İngilizce öğrenin

Yakka Dee, ana dili İngilizce olan ya da olmayan her çocuğa yeni kelimeler öğretiyor ve çocukların özgüvenlerine katkıda bulunuyor. Animasyon ve aksiyon karışımını kullanan eğlenceli ve ilham verici dizideki sevimli karakter Dee konuşmayı çok seviyor. Küçük çocukları onunla beraber ‘yakky yak’ yapmaya davet ediyor. Her bölüm bir kelimeye odaklanan ve bu kelimeyi çeşitli ritim ve görsellerle birlikte sunan “Yakka Dee” 1 Temmuz Cumartesi günü saat 09.15’te Digiturk 161’inci kanalda ekranlara geliyor. 

Yaşlı Jack’in anılarına ortak olun

Bernard Cribbins, sadık köpeği Salty ile Kuzey Yorkshire Sahili’ndeki küçük bir köyde yaşayan sevimli ve emekli balıkçı olan Yaşlı Jack rolüyle geri dönüyor. Yaşlı Jack bu kez arkadaşları Küçük Ernie ve Küçük Gemici Sue ile geçirdikleri çocukluk günlerini anlatıyor. Yaşlı Jack’e seride Salyangoz Sidney, Denizyıldızı Sally, Anemon Andrew ve Yengeç Buster gibi renkli deniz canlıları da eşlik ediyor. Büyüleyici hikayeleriyle “Yaşlı Jack’in Teknesi: Kaya Havuzu Hikayeleri” 1 Temmuz Cumartesi günü saat 20.10’da Digiturk 161’inci kanalda olacak.

Zıtlıklar ikilisi: Kit ve Pup

Okul öncesi minikler için hazırlanan bilim şovu ile basit kavramsal fikirler eğlenceli bir şekilde miniklerle buluşuyor. Her bölümde Kit ve Pup’ın zıt karakterleri animasyonlu skeçlerde çocukların yanında yerlerini alıyor. Kit ve Pup zıt kavramları araştırırken, çocuklar da bu komik ve ilgi çekici karakterlerin yardımıyla dünyaları hakkında bilgi ediniyor. İki kedi ve köpek macerası “Kit ve Pup” 1 Temmuz Cumartesi günü saat 17.15’te Digiturk 161’inci kanalda ekranlara geliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL