Gündem

Mudanya Kent Konseyi 2024 yılı 3. Olağan Genel Kurul'u gerçekleştirildi

Başkanlık için iki adayın yarıştığı Mudanya Kent Konseyi’nin yeni başkanı 126 delegenin 90’ının oyunu alan Ozan Kozan oldu.

Mudanya Kent Konseyi 2024 yılı 3. Olağan Genel Kurul'u gerçekleştirildi

Başkanlık için iki adayın yarıştığı Mudanya Kent Konseyi’nin yeni başkanı 126 delegenin 90’ının oyunu alan Ozan Kozan oldu.

Mudanya Kent Konseyi, yeni başkan ve yürütme kurulu üyelerini gerçekleştirdiği 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile belirledi. MUDAŞ Sosyal Tesisleri’nde yapılan olağan genel kurula Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Belediye Meclis Üyeleri,  muhtarlar, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile delegeler katılım sağladı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kent Konseyi 2023 yılı faaliyet raporu okundu. Başkan adayı olarak Ozan Kozan ve Hüseyin Esen yarışırken, toplantıya katılan 126 delegenin 90’ının oyunu alan Ozan Kozan yeni başkan seçilerek,  Mudanya Kent Konseyi Başkanı İbrahim Özyurtlu’dan görevi devir aldı.
Ozan Kozan’ın yürütme kurulu listesinde Nuran Piliçer, Efraim Pala, Sevda Demirci, Erdinç Üçüncüoğlu, Eser Güllüdağ, İsmail Başaran, Esin Baylançiçek ve Cenker Turan yer aldı.

“MAHALLE MECLİSLERİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUM”

Kent konseylerinin fonksiyonlarını çok önemsediğini ve kent konseylerinin sadece sosyal faaliyetlerin yürütüldüğü yerler olmaması gerektiğini dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, “Kentlerin, kent konseylerinin yardımıyla yönetilmesine inanan birisiyim. İlçemizdeki sıkıntıları ve sorunları olmadan önce öngörmeli ve tedbirlerini almalıyız. Bu nedenle kent konseyi ve mahalle meclisleri bizim için çok önemlidir” dedi.  Yapılacak hizmetlerde fikirleri değerlendirmek, düşünceleri paylaşmak ve önerileri almak için mahalle meclislerini etkin bir şekilde kullanmak istediklerine de vurgu yapan Dalgıç, “Kent konseyi demek Mudanya Belediyesi demektir. Kent konseyinde öngörülecek projeler ve ortaya çıkacak fikirler Mudanya Belediyesi eliyle hayata geçirilecektir. Seçimlerin Mudanyamız için faydalı olacağına eminim. Kent konseyi çıkar ve menfaat yeri değil, yaşadığımız yere hizmet etmek için gönüllü olarak geldiğimiz bir yerledir.  Bugün yapılan genel kurulda başkan olarak seçilen Ozan Kozan ve yürütme kurulu üyelerimize başarılar diliyor, genel kurula katılan ve oy kullanan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL