Spor

Okul Stresini Atan Öğrenciler, Çareyi Yogada Buldu

Türkiye’nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut; okulların kapanmasıyla beraber artan hobi özel ders taleplerini inceledi.

Okul Stresini Atan Öğrenciler, Çareyi Yogada Buldu

Türkiye’nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut; okulların kapanmasıyla beraber artan hobi özel ders taleplerini inceledi. 

 

Yaz tatiline giren öğrenciler bu sene de hobilere yöneldi. Armut.com’un verilerine göre, hobilere yönelik özel ders taleplerinde yaz tatilinin başlamasıyla artış gerçekleşti. Spordan dansa, danstan farklı müzik dallarına kadar birçok hobi dalında özel ders alan öğrenciler bu sene de yüzde 138 talep artışıyla en çok yogaya ilgi duydu.

 

Bu sene de yazı “Yoga” ile karşıladık.

17 Haziran Cuma okulların kapandığı hafta ile bir önceki haftanın verileri kıyaslandığında yoga spor dalında en çok talep edilen servis oldu. Online yoga dersi taleplerinde geçen sene olduğu gibi bu sene de yüzde 138 artış görüldü. Diğer sporlardaysa; basketbol özel ders talepleri yüzde 30 artarken, yüzme dersi talepleri ise yüzde 27 artış gösterdi.

 

Müzik ve dans ile eğlenceli ve hareketli bir yaz öğrencileri bekliyor 

Yine aynı dönemin verileri kıyaslandığında spor dallarının yanı sıra rağbet gören diğer kategoriler ise müzik ve dans oldu. Şan dersi taleplerinde yüzde 28, zeybek dersi ve resim özel ders taleplerinde yüzde 18 artış gözlemlendi. Keman ve gitar dersi talepleri de yüzde 12 arttı. Piyano da diğer tercih edilen hobiler arasında yer alıyor.

 

Geçen sene de öğrenciler yazı spor ile karşılamıştı.

Pandemi hayatımızdan yavaş yavaş çıksa da online derslere olan ilgi azalmamış görünüyor. Geçen sene de okulların kapanmasıyla en çok büyüyen hobi özel ders yüzde 144 ile online yoga dersi olmuştu. Satranç ve basketbol özel dersleri ise spor dalında yogayı takip eden diğer iki ders olmuştu.

 

Geçen senenin aynı döneminde bateri dersi müzik dalında en çok talep edilen özel ders olurken, bu sene tacını şan dersine bıraktı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL