Kültür Sanat

Oscar Ödüllü Joaquin Phoenix’in Son Filmi Yaşamaya Bak AKM Yeşilçam Sineması’nda

“Aşkın Halleri” ve “Yirminci Yüzyıl Kadınları” Filmlerinin Yönetmeninden Yepyeni Bir Film    Joker rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülünün sahibi olan Joaquin Phoenix’in son filmi “Yaşamaya Bak” Atatürk Kültür Merkezi Yeşilçam Sineması’nda gösterime giriyor.

Oscar Ödüllü Joaquin Phoenix’in Son Filmi Yaşamaya Bak AKM Yeşilçam Sineması’nda

“Aşkın Halleri” ve “Yirminci Yüzyıl Kadınları” Filmlerinin Yönetmeninden Yepyeni Bir Film
 

 Joker rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülünün sahibi olan Joaquin Phoenix’in son filmi “Yaşamaya Bak” Atatürk Kültür Merkezi Yeşilçam Sineması’nda gösterime giriyor. Phoenix’in başrollerini çocuk oyuncu Woody Norman’la paylaştığı Yaşamaya Bak, dokunaklı bir aile hikâyesini konu ediniyor. Geçmişle gelecek arasındaki hassas bağlara odaklanan film, 8-14 Temmuz tarihleri arasında AKM Yeşilçam Sineması’nda izlenebilecek. 

 Oscar ödüllü Joaquin Phoenix’in başrollerini çocuk oyuncu Woody Norman ile paylaştığı “Yaşamaya Bak”, Atatürk Kültür Merkezi Yeşilçam Sineması’nda sinemaseverlerle buluşuyor. Yönetmenliğini Yirminci Yüzyıl Kadınları filmiyle Oscar’a aday gösterilen Mike Mills’in üstlendiği film, 8-14 Temmuz tarihleri arasında AKM Yeşilçam Sineması’nda izlenebilecek.  

 

 Gösterime girdiği ilk günden beri izleyicilerden yoğun ilgi gören “Yaşamaya Bak”, radyo programcısı Johnny ile yeğeni Jesse’nin ilişkisini konu ediniyor. Dayı ile yeğen arasındaki zorunluluktan doğan yakınlığı ele alan film, seyircilere duygu yüklü bir seyir sunacak.

 “Yaşamaya Bak”ın görüntü yönetmenliği; “The Favorite”, “Marriage Story” ve “Sorry We Missed You” gibi önemli filmlerin de görüntü yönetmenliğini üstlenen Oscar adayı Robbie Ryan’a ait.

 

Dokunaklı Bir Yol Filmi 
 Dokunaklı bir yol filmi niteliğindeki Yaşamaya Bak, Phoenix’in canlandırdığı Johnny ile çocuk oyuncu Woody Norman’ın hayat verdiği Jesse karakterlerinin ilişkisini konu ediniyor. Artık görüşmediği kız kardeşinin oğlu Jesse’ye bakmak zorunda kalan Johnny, kendini hiç beklemediği bir sorumlulukla karşı karşıya buluyor. Los Angeles’tan New York’a ve New York’tan New Orleans’a uzun bir seyahate çıkan ikili, yolda birbirilerini tanırken Johnny de geçmişiyle hesaplaşmaya başlıyor. Aile bağları, sorumluluk ve hastalık gibi temaları ele alan film, geçmişle gelecek arasındaki hassas bağları irdelerken seyircilere de etkileyici bir seyir sunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL