Gündem

Partisiz ve Birleştirici Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Serdar Savaş Misak-ı Milli’nin TBMM’de kabulünün 102. yılında 100 bin imza kampanyasına başladı.

‘’Türkiye’nin geleceği için kritik önemi olan önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerine 6 Temmuz 2020 tarihinde adaylığımı ‘Partisiz ve Birleştirici Cumhurbaşkanı Adayı’’ olarak açıkladım.

Partisiz ve Birleştirici Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Serdar Savaş Misak-ı Milli’nin TBMM’de kabulünün 102. yılında 100 bin imza kampanyasına başladı.

‘’Türkiye’nin geleceği için kritik önemi olan önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerine 6 Temmuz 2020 tarihinde adaylığımı ‘Partisiz ve Birleştirici Cumhurbaşkanı Adayı’’ olarak açıkladım. Düşüncelerimi anlatan ‘’Manifesto: Erdemli Yurttaş Hareketi’nin Kavramsal Çerçevesi’’ adlı kitabımı Haziran 2021’de yayınladım. 3 Kasım 2021’de, muhalefet partilerine demokrasi için birlik çağrısı yapan bir mektup gönderdim. 19 Mayıs 2022’de ise ‘’İnsanca Yaşamak İçin Atatürk Gibi Düşün’’ adlı seçim bildirgemi Samsun’da açıkladım.

 

Seçimlere partisiz olarak girecek olmam benim için önemli bir dezavantaj. Ancak ülkemizin şu andaki durumu seçilecek cumhurbaşkanının partisiz, tarafsız, adil ve toplumun bütün kesimlerine eşit yakınlıkta olmasını gerektiriyor. Ben; muhafazakar veya seküler yaşam tarzını benimsemiş, ülkemizdeki bütün dini ve etnik zenginliklerimize eşit yakınlıkta, demokrasiyi bütün boyutlarıyla özümsemiş, Atatürk ilkelerine bağlı, sosyal bir hukuk devletini savunan bir kişi olarak bu göreve talip oldum. Kişiliğim, eğitimlerim, ülkemi ve halkımı çok iyi tanımam, devlette ve uluslararası alandaki deneyimlerim ile bu görevi layıkıyla yerine getirecek yetenek, bilgi ve dirayete sahip olduğumu düşünüyorum. 

 

Beni destekleyen her hangi bir sermaye grubu, cemaat, topluluk yok. Hiçbir uluslararası yapıyla ya da devletle irtibatım yok. Yıllardır ülkemle ilgili yaptığım çalışmalar katılan herhangi bir çıkar peşinde olmadan halkımızın geleceği için emek veren dostlarım var. Seçim kampanyamın sembolü olan Sarı Otobüs’ün erdemli yolcuları var.

 

Cumhurbaşkanlığına aday olmak benim anayasal hakkım. Başka ülkelerde halk tarafından aday gösterilen kişilerin 5000-10.000 aralığında imza toplamaları gerekirken ülkemizde bu hak 100.000 gibi yüksek bir sayıyla anti-demokratik bir şekilde düzenlenmiş durumda. Gün şikayet etme günü değil. Ben halkımdan 100.000 imza toplamak üzere yola çıktım. Bugün, 18 Temmuz 2022, Misak-ı Milli’nin TBMM’de kabulünün 102. yılında imza kampanyama başlıyorum. Aşağıdaki bağlantıdan girerek imza gönüllüsü olacağınızı belirtmenizi bekliyorum.

 

Seçim sathımailine girildiğinde Yüksek Seçim Kurulu imzaların nasıl resmileşeceğini açıklayacak. O gün geldiğinde imza gönüllülerine ulaşarak ne yapmaları gerektiğini bildireceğim.

 

Erdemli, ileri ve tam demokratik bir refah toplumu olmamız için desteğinize ihtiyacım var.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL