Ekonomi

Piyasa söylentilerine rağmen Huobi Global’in operasyonlarının istikrarlı olduğunu açıklandı

Dünyanın önde gelen kripto borsası Huobi Group'un kurucusunun şirketteki hisselerini sattığına dair son söylentilere yanıt olarak, şirkete yakın bir kişi tarafından ayrıntılı bilgiler açıkladı.

Piyasa söylentilerine rağmen Huobi Global’in operasyonlarının istikrarlı olduğunu açıklandı
Dünyanın önde gelen kripto borsası Huobi Group'un kurucusunun şirketteki hisselerini sattığına dair son söylentilere yanıt olarak, şirkete yakın bir kişi tarafından ayrıntılı bilgiler açıkladı.
 
 
Kaynağa göre, şirketin mevcut operasyonları normal durumda ve şu anda nakit akışı yeterli. Platform, piyasadaki aşırı durumlardan korunmak için 2018'den bu yana toplam tutarı değişmeyen 20.000 BTC'lik bir risk yönetimi rezervi oluşturdu.  
 
 
Ardı ardına yaşanan Terra-Luna ve Celsius çöküşleri ve Three Arrows Capital'in iflası, zaten düşüş gösteren piyasa koşullarını ve yatırımcı güvenini derinden etkileyerek, piyasadaki bazı büyük kripto borsaları hakkında doğrulanmamış söylentilere yol açtı. 
 
 
Huobi Global CFO'su Lily Zhang'a göre Huobi, hatırı sayılır bir miktarda nakit akışına sahip ve bu ayı piyasasının başlangıcından bu yana sektöre 300 milyon ABD dolarından fazla yatırım yaptı. Şu anda, şirketin yatırım ekibi, dünya çapında yaklaşık 6 milyar ABD doları tutarında yüzden fazla projeye yatırım yapmak için görüşmelerde bulunuyor. 
 
 
Huobi hakkında dolaşan söylentilere rağmen, şirket içinden biri güvenlik ölçümlerini inceledi ve dokuz yıllık faaliyet geçmişi boyunca hiçbir güvenlik ihlali ve kaza olmadığını tespit etti.  
 
 
Huobi, son piyasa çalkantısının ardından kullanıcıların varlıklarını yaşanabilecek ciddi olaylarından korumak için önlemlerini had sahfaya çıkarttı. Dikkat çekilmesi gereken en önemli nokta, kullanıcıların istedikleri zaman varlıklarıyla yatırma ve çekme işlemleri yapabileceklerinden emin olmak adına bu işlemler normal seyretmiştir. Huobi, işlem limitleri konusunda karar verirken her zaman kullanıcıların hak ve menfaatlerini ön planda tutar ve riskleri kullanıcılara her zaman zamanında bildirir. Bu nedenle, kullanıcılar diğer platformlarda yaygın olan para çekme sorunlarının aksine bu konu ile ilgili asla endişe duymamalıdır.
 
 
Huobi'nin kurucusu Leon Li'nin şirketteki hisselerini sattığına dair son söylentilerle ilgili olarak kaynak, Li'nin sağlık nedenleriyle hisseleri satma kararının şirketin ana hissedarı olarak kendi kararı olduğunu söyledi. Bu bir yönetim kararı değildir ve bu nedenle şirketin normal seyreden operasyonları üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
 
 
CFO Zhang daha önce şirketin sermaye rezervlerinin kullanıcıların fonlarından tamamen ayrı olduğunu ve şirketin sektörün son likidite krizinden etkilenmediğini belirtmişti. 
 
 
Zhang, "Sektörde kesintisiz olarak dokuz yıl boyunca sıfır güvenlik açığı ile sicilini koruyan tek borsa olan Huobi Global, Haziran ayında kullanıcı varlıklarına yönelik potansiyel riskleri denetlemeyi bitirdi ve tüm kullanıcı varlıklarının güvende olduğunu onaylayabilir" dedi.
 
 
Huobi, sektör yeni bir kripto kışı yaşarken, endüstriyi istikrara kavuşturmanın, istikrarlı piyasa koşullarını sürdürmenin ve kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlamanın, sektördeki en iyi oyuncuların yükümlülüğü olduğuna ve bu sektördeki yatırımcı güvenini korumak için çok önemli olduğuna inanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL