Teknoloji

Pubg global champıonshıp 2023'ün şampiyonu Danawa e-sports oldu

PUBG GLOBAL CHAMPIONSHIP 2023’ÜN ŞAMPİYONU DANAWA E-SPORTS OLDU   Güney Kore’den Danawa e-sports, PGC 2023 Şampiyonu olurken ödül havuzundan 600.

Pubg global champıonshıp 2023'ün şampiyonu Danawa e-sports oldu

PUBG GLOBAL CHAMPIONSHIP 2023’ÜN ŞAMPİYONU DANAWA E-SPORTS OLDU

 

Güney Kore’den Danawa e-sports, PGC 2023 Şampiyonu olurken ödül havuzundan 600.000 dolardan fazlasını almaya hak kazandı

 

 

 PUBG: BATTLEGROUNDS‘un gelişitiricisi KRAFTON, Inc., 18 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Bangkok, Tayland’dan canlı olarak yayınlanan, yılın en büyük PUBG Espor turnuvası PUBG GLOBAL CHAMPIONSHIP 2023’ün (PGC 2023) sonuçlarını duyurdu. Giyeol “seoul” Cho, Heejoo “Inonix” Na, Jungyoung “Loki” Park ve Jehyeon “Salute” Woo’dan oluşan Koreli Danawa e-spor kadrosu, 600.000 ABD Dolar ve ek olarak Pick’em etkinliği gelirinden pay alarak PGC 2023 Şampiyonu olmaya hak kazandı.

 

17Gaming turnuvayı ikinci sırada tamamlarken onu EMEA’dan Twisted Minds izledi. Büyük Finallere katılmaya hak kazanan diğer bir EMEA takımı olan FaZe Clan, turnuvayı altıncı sırada tamamladı.
 

Grand Finals Özeti

PGC 2023 Büyük Finalleri, 1 – 3 Aralık tarihleri arasında Bangkok’taki bir alışveriş kompleksi olan Central Ladprao’daki BCC Salonu’nda, canlı izleyici katılımıyla gerçekleşti. Takımlar, Büyük Finallerin 3 günü boyunca toplam 18 maç oynadı ve Danawa e-sports, 137 puanla zirvede yer aldı.

 

Danawa e-sports, Büyük Finallerin ikinci gününde lobiyi domine edip 11. sıradan liderlik tablosunun zirvesine çıkmayı başararak muhteşem bir başarıya imza attı. Rekabette öne geçmek için takımlar tüm maharetlerini ortaya koydu ve gerek maç akışının gerek rakiplerinin verdiği açıkların kendilerine sunduğu her fırsatı değerlendirdi.
 

O andan itibaren, son günün final maçına kadar üç takım yarışı önde götürdü. Danawa e-sports birincilikteki yerlerini korurken onları ikinci ve üçüncü sırada 17Gaming ve Twisted Minds izliyordu.

 

Son maçın 4. aşamasında 17Gaming çok riskli bir rotasyon sırasında elenince geriye Danawa e-sports’un üstünlüğüne meydan okuyacak tek takım Twisted Minds kaldı. Beklenmedik bir şekilde Twisted Minds bir anda Danawa e-sports’u birincilik tahtından indirse de Salute, şampiyonlukla aralarında duran tek takım karşısında atağa geçip Twisted Minds’a iki kez darbe indirdi ve Danawa e-sports’un zaferini garantiledi.

 

17Gaming, turnuvayı Danawa e-sports’un sadece 4 puan gerisinde, 133 puanla tamamladı; Twisted Minds ise ikincinin 8 puan gerisinde turnuvayı bitirerek üçüncü oldu.

 

Temel ödül havuzunun yanı sıra takımlar, Pick’em etkinliğinden de ilave bir ödül payı alacak. PGC 2023 Pick’em etkinliğine özel oyun içi öğelerden elde edilen net satışların %25’i toplam ödül havuzuna aktarılacak.

 

MVP, yalnızca Büyük Finallerde toplam 25 kill ve 14 asist yapan Danawa e-sports oyuncusu seoul oldu. Oyuncuya 10.000 ABD Doları tutarında ek bir ödül verildi.

 

Büyük Finallerin son gününde Krafton, oyunseverlerin dünya çapındaki turnuvalardan daha fazla keyif almaları ve daha fazla fırsat sağlamak amacıyla PUBG Esports turnuvalarını 2024 yılında PUBG Global Series (PGS) etrafında daha fazla şekillendirme planlarını duyurdu. PGS’ye garanti katılım hakkı ve takımın oyun içi öğe gelirinden pay alınması gibi özel avantajlar sağlayan Global Partner Programı kotası da 8’den 10’a çıkarılacak.

 

PUBG Esporu hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen https://www.pubgesports.com/tr adresindeki resmi web sitesini ziyaret edin veya bizi sosyal medyada takip edin: YouTubeTwitterInstagramFacebookTwitch  ve TikTok.

 PUBG: BATTLEGROUNDS ile ilgili daha fazla bilgiyi https://pubg.com/tr/ adresinde, ayrıca YouTubeTwitterInstagramFacebookTwitch ve TikTok üzerindeki resmi sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz. Daha fazla basın materyaline ve tüm bültenlere ise PUBG: BATTLEGROUNDS resmi basın odası üzerinden erişebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL