Ekonomi

sahibindex Vasıta Raporuna göre ilan sayısının lideri İstanbul oldu

sahibinden verilerinden hazırlanan sahibindex Haziran Vasıta raporuna göre ayın en çok ilan verilen kategorisi Otomobil oldu.

sahibindex Vasıta Raporuna göre ilan sayısının lideri İstanbul oldu

sahibinden verilerinden hazırlanan sahibindex Haziran Vasıta raporuna göre ayın en çok ilan verilen kategorisi Otomobil oldu. Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. Marka & Model sıralamasında ilk sırayı Renault – Clio aldı. Sıralama, Volkswagen Passat, Renault – Megane, Opel – Astra ve Ford Focus ile devam etti. 

 

En çok otomobil ilanı veren ilk 3 il İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. İstanbul ve İzmir’in favori marka modeli Renault Clio, Ankara’nınki ise Ford Focus oldu. İlçelere göre ilan verme sayılarında liderlik; İstanbul-Bağcılar, Ankara-Çankaya ve Gaziantep-Şehitkamil şeklinde sıralandı. En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası yine Nissan oldu.

 

 

sahibindex Vasıta raporuna göre Mayıs ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve 2016 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. Tüm ilanlar arasında araçların 30’u 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların 24,8’si ise 300.001 – 500.000 TL aralığında satışa sunuldu. 

 

 

sahibinden’da Haziran ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında liderlik Volkswagen'in oldu; sıralama Renault, BMW, Opel ve Fiat ile devam etti. Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 9 dakika 57 saniye oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL