Kültür Sanat

Salt Perşembe Sineması’nda Son Hafta: “Berlin Rebel High School”

Perşembe Sineması’nda Son Hafta: “Berlin Rebel High School” [Berlin Başkaldıranlar Okulu] 7 Temmuz Perşembe saat 19.

Salt Perşembe Sineması’nda Son Hafta: “Berlin Rebel High School”

Perşembe Sineması’nda Son Hafta: “Berlin Rebel High School” [Berlin Başkaldıranlar Okulu] 7 Temmuz Perşembe saat 19.00’da Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da!

 

Garanti BBVA tarafında kurulan Salt’ın Perşembe Sineması’nın, pandemi sonrası dünyada normallik kavramını irdeleyen Normal dediğin nedir ki? programı kapsamındaki son gösterim, 7 Temmuz Perşembe günü saat 19.00’da Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gerçekleştiriliyor. Berlin Rebel High School [Berlin Başkaldıranlar Okulu] (2016), herkesin katılımına açık ve ücretsiz gösterimin ardından 8 Temmuz Cuma’dan 10 Temmuz Pazar gece yarısına kadar saltonline üzerinden de izlenebilecek. 

 

Alexander Kleider imzalı film, Almanya’nın en sıra dışı okulunu konu alıyor. Berlin’in gizli bir köşesinde yer alan bu iddialı lise, okul müdürü veya herhangi bir otorite bulunmaksızın tamamen öğrencileri tarafından yönetilmektedir. Ülkenin farklı bölgelerindeki devlet okullarından gelen bir grup öğrencinin ortak noktası, mevcut eğitim sisteminin ölçütlerine göre başarısızlığa uğramış olmalarıdır. Yenilikçi öğrenme yöntemleriyle tanışan öğrenciler, bir yandan Almanya hükümeti tarafından düzenlenen sınava hazırlanırken, bir yandan da ilgi alanlarını keşfederek birbirlerini harekete geçirmeye çalışır. 2016’da Austin Film Festivali’nde İzleyici Ödülü'ne layık görülen Berlin Rebel High School [Berlin Başkaldıranlar Okulu]; öğrenmenin gerçek anlamına dair, merak, yaşama sevinci ve değişime övgü niteliğinde bir belgesel. Normal dediğin nedir ki? programı kapsamında Türkiye’den erişime açık olacak film, orijinal dilinde Türkçe altyazılı olarak gösterilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL