Gündem

Sancaktepe Yeni Nesil Kapalı Pazar Alanı ve Kültür Merkezi Hizmete Açıldı

Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki Sancaktepe mahallesine inşa edilen Yeni Nesil Kapalı Pazar Alanı ve Kültür Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Sancaktepe Yeni Nesil Kapalı Pazar Alanı ve Kültür Merkezi Hizmete Açıldı

Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki Sancaktepe mahallesine inşa edilen Yeni Nesil Kapalı Pazar Alanı ve Kültür Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fatih Ünal, Büyük Birlik Partisi Keçiören İlçe Başkanı Muhammed Kaya, vatandaşlar ve pazar esnafı katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada Keçiören’in tüm bölgelerine hizmet verdiklerini ve ihmal edilen noktaları yenilediklerini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Sancaktepe, Şehit Kubilay ve Yükseltepe mahallesi sakinlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Burası sadece pazar yeri değil. Altında çok güzel bir kültür merkezimiz var. Kadın erkek ayrı taziye evimiz var. Bir de bilişim merkezimiz olacak. Bunun dışında da birçok toplantıların, meslek edindirme kurslarının olacağı bir kültür merkezi olacak. Pazar yerimizin özelliği, Türkiye’de ilk olarak kışın ısıtmalı yazın soğutmalı olmasıdır. Pazar esnafının dostu Altınok’tur. İnşallah pazar esnafımızı ve alışverişe gelen vatandaşlarımızı kışın üşütmeyeceğiz yazın da terletmeyeceğiz. Yani klimalı ve ısıtmalı Türkiye’de ilk olan onuncu pazar yerimiz. Pazar esnafımızdan benim isteğim de şudur: Ne olur çürük mal satmayın, ne olur vebale girmeyin, ne olur günaha girmeyin. İyi ürün getirin, bir iki lira fazla alın. Ama vatandaşımız eve gittiğinde ürünler çürük olmasın. Bu kul hakkına girer. Rabbimiz, ‘her şeyi affederim kul hakkını affetmem’ buyuruyor.” dedi.

İlk göreve geldikleri günden itibaren Keçiören’i modern bir görünüme kavuşturduklarını da söyleyen Altınok, “1994 yılında Ankara’da en çok gecekonduda yaşayan vatandaşlarımızın olduğu ilçe Keçiören’di. Bakınız, ne Altındağ ne de Mamak’tı. Keçiören’de 6 hanenin 5’i gecekonduda yaşıyordu. TOKİ girmeden Keçiören’de, ‘insanca yaşam, insanca hayat’ diyerek ilk kez kentsel dönüşümü başlattık. Mahallelerimizin asfaltının yüzde 90’ını yeniledik. Kreş, kütüphane, kültür merkezleri açtık. Bu dönemde en çok tepelere çalıştık. Nursultan Nazarbayev Parkımızı 97 bin metrekare alana inşa ettik. Hizmet seferberliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek ve oy isteyen Altınok, “Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin çocuğudur. Bu ülkenin çocuğuna sahip çıkalım. Bu ülkede bir yiğit çıkmış. Türkiye’yi son 21 yılda nerden nereye getirmiş. Sorunlar varsa bunun çözümü için tek adres Cumhurbaşkanımızdır. Rakamlara vurursak eğer cumhuriyet tarihini 20’ye hatta 80’e katlayacak eserler ve hizmetler yapıldı. Pandemiden sonra hayat pahalılığı oldu bütün dünyada olduğu gibi. Ama Cumhurbaşkanımız iktidara geldiğinde faiz oranlarını ve enflasyonu halletti. Yani yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından güneş panelleriyle elektrik üretimi, ısıtma ve soğutma sistemi, çok amaçlı kültür merkezi bulunan tesisin açılışı kurdele kesilerek yapıldı.

Daha sonra bir şanslı vatandaşa da çekilişle bisiklet hediye edildi. ​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL