Gündem

Sevgi Mutfağı 2 yaşında

“Haftanın 7 günü sıcak yemekler vatandaşın kapısında”   Lüleburgaz’da iki yıl önce “Kimse yatağına aç girmeyecek” sloganıyla faaliyete giren Sevgi Mutfağı’nın kuruluşundan bu yana geçen süre içerisinde her gün en az 3 çeşit sıcak yemek ihtiyaç sahipleriyle paylaşıldı.

Sevgi Mutfağı 2 yaşında

“Haftanın 7 günü sıcak yemekler vatandaşın kapısında”

 

Lüleburgaz’da iki yıl önce “Kimse yatağına aç girmeyecek” sloganıyla faaliyete giren Sevgi Mutfağı’nın kuruluşundan bu yana geçen süre içerisinde her gün en az 3 çeşit sıcak yemek ihtiyaç sahipleriyle paylaşıldı.

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin sosyal belediyecilik örneklerinden biri olan Sevgi Mutfağı bugün 2 yılını doldurdu. İki yıl önce Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin katılımıyla açılan Sevgi Mutfağı, aradan geçen süre içerisinde çok sayıda ihtiyaç sahibi aileye dokundu. “Kimse yatağına aç girmeyecek” sloganıyla Lüleburgaz Belediyesi aşçılarının özenle yaptığı en az 3 çeşit sıcak yemek, tek tek ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine gönderiliyor.

 

Alan el veren eli görmeden…

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ndeki sosyal hizmet uzmanlarının titiz çalışmaları sonucunda belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara haftanın 7 günü, günde en az 3 çeşit sıcak yemek gönderiliyor. Alan el veren eli görmeyecek şekilde ekipler tarafından doğrudan vatandaşın adresine teslim ediliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL