Eğitim

Şimdi Sabancı Üniversitesi Mezunu

SSM’de düzenlenen resim yarışmasında 4 yaşındayken Sakıp Sabancı ile bir araya gelen Alinda Ağa   Sabancı Üniversitesi 2022 Mezuniyet Töreni, Tuzla kampüsünde gerçekleşti.

Şimdi Sabancı Üniversitesi Mezunu

SSM’de düzenlenen resim yarışmasında 4 yaşındayken Sakıp Sabancı ile bir araya gelen Alinda Ağa

 

Sabancı Üniversitesi 2022 Mezuniyet Töreni, Tuzla kampüsünde gerçekleşti. Mezunlar arasında, 2003 yılında Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) düzenlediği “Portre” konulu “Kompozisyon ve Resim Yarışması”nda resmi sergilenen Alinda Ağa da yer aldı. 

 

Yönetim Bilimleri Programı’ndan mezun olan Alinda Ağa, “Resim yarışması sayesinde Sakıp Sabancı ile çok güzel bir anım oldu. Şimdi ise onun temellerini attığı üniversiteden mezun oluyorum. Bu güzel tesadüf, mezuniyetimi taçlandırdı” diye konuştu. 

 

Sabancı Üniversitesi’nin 20. dönem lisans ve 23. dönem lisansüstü mezuniyet töreni, Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici’nin katılımlarıyla gerçekleşti. Mezunlar arasında, 2003 yılında Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin düzenlediği “Portre” konulu “Kompozisyon ve Resim Yarışması”nda daha 4 yaşındayken resmi sergilenen Alinda Ağa da yer aldı. 

 

Dünyanın en saygın üniversitelerinden birinden diploma almanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını belirten Alinda Ağa duygularını şöyle ifade etti: 

 

“4 yaşımda anaokuluna giderken Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi tarafından düzenlenen resim yarışmasına katıldım. Resmimin sergilendiği yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışında Sakıp Sabancı ile çok güzel bir anım oldu. Kendisinin benim eserimin önünde fotoğrafı bulunuyor. Şimdi ise onun temellerini attığı üniversiteden mezun oldum. Bu, benim için son derece gurur ve onur verici.” 

 

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Programı’ndan bu yıl mezun olan Alinda Ağa, bu güzel tesadüfün mezuniyetini taçlandırdığını sözlerine ekledi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL