TAYK – Eker Olympos Regatta 2022’de kupayı CMC Holding-Goblin 3 takımı kazandı - Kocaeli HaberKocaeli Haber

4 Ekim 2022 - 10:11

TAYK – Eker Olympos Regatta 2022’de kupayı CMC Holding-Goblin 3 takımı kazandı

Yelken sporunun en önemli etkinliklerinden biri olan “TAYK-Eker Olympos Regatta” sona erdi.

TAYK – Eker Olympos Regatta 2022’de kupayı CMC Holding-Goblin 3 takımı kazandı
Son Güncelleme :

23 Ağustos 2022 - 12:10

Yelken sporunun en önemli etkinliklerinden biri olan “TAYK-Eker Olympos Regatta” sona erdi. 19-21 Ağustos tarihleri arasında Moda-Trilye-Moda etaplarında yapılan yarışın birincisi, 16 puanla Vedat Tezman ve Oğuz Ayan dümenciliğindeki CMC Holding – Goblin 3 ekibi oldu. Dereceye giren sporculara ödülleri, 22 Ağustos Pazartesi akşamı Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen bir törenle verildi.   

 

Marmara Denizi'ni rengârenk yelkenlerle süsleyerek, izleyenlere unutulmaz anlar yaşatan "TAYK-Eker Olympos Regatta" yarışı, 20 teknenin ve 200’ün üzerinde yelkencinin katılımıyla düzenlendi.

 

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) tarafından Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü iş birliğinde 10. kez gerçekleştirilen TAYK – Eker Olympos Regatta yarışında kupanın sahibi ise CMC Holding-Goblin 3 takımı oldu. Yarışmanın ödül töreni, 22 Ağustos Pazartesi akşamı, İstanbul’un en güzel noktalarından biri olan Moda Deniz Kulübü’nde yapıldı.  

 

Kendilerine zaman zaman zor anlar yaşatan hava şartlarının, dalgaların ve akıntıların üstesinden gelen yelkenciler, nefesleri kesen performanslar sergiledikleri bir yarışı daha geride bıraktı. "Rüzgârı Yakala" mottosuyla 3 gün boyunca zorlu bir mücadeleye sahne olan Olympos Regatta'nın her bir etabında üst düzey rekabet yaşandı. Sporcular; yarış bilgilerini, kazanma hırslarını ve ekip ruhunu sergiledikleri yarışlarda eşsiz deneyimler kazandı. 

 

CMC Holding-Goblin 3 takımının 16 puanla genel klasman birincisi olduğu yarışta kategori liderleri ise şöyle sıralandı:

IRC0 Sınıf: Eker Sailing Team – Eker 40  
IRC1 Sınıf: CMC Holding – Goblin 3
IRC2 Sınıf: Coca Cola İçecek DAS – Carina
IRC3 Sınıf: NTS Danışmanlık – Falcon

 Markalar ve kurumlar yarıştı

“TAYK-Eker Olympos Regatta” yarışı, yelken sporunun son yıllarda iş dünyasında ne kadar popüler olduğunu da gözler önüne serdi.  Yarışlara, yelken kulüplerinin yanı sıra saygın markaların takımları da katıldı. Yelken sporu özellikle takım ruhunu geliştirme özelliği açısından şirketler tarafından tercih edilirken, TAYK – Eker Olympos Regatta 2022’de; spor giyimden inşaata, kimyadan pencere ve kapı sistemlerine, bilgi teknolojileri ve telekomünikasyondan gıda perakendesine kadar pek çok farklı sektörden markaların takımları yer aldı.

TAYK – Eker Olympos Regatta 2022 sonucunda sınıflara göre teknelerin dereceleri ise şu şekilde sıralandı;

IRC 0:

  • Eker Sailing Team – Eker 40 (Ahmet Eker)
  • Borusan Racing – Çılgın Sigma 2 (Uğur Tarık Gül)
  • Mesa Sailing Team – Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner)

IRC 1:

  • CMC Holding – Goblin 3 (Vedat Tezman – Oğuz Ayan)
  • Columbia Alize – Alize 1070 (Sinan Sümer)
  • AKPA Kimya – AKPA Chemicals (Kemal Darcan – Levent Peynirci)
  • Fenerbahçe Doğuş Yelken – Fenerbahçe 1 (Semih Pekyorur)
  • Logo (Onur Bilgen)
  • Trapez Sailing Team – Hedef Yelken (Engin Özgen) 

IRC 2:

  • Coca Cola İçecek DAS – Carina (Yaşar Doğa Arıbaş)
  • Akkim Kimya – Cheese V (Levent Peynirci – Güney Kaptan)
  • Tüpraş – Fenerbahçe 5 (Uğur Esen)
  • ETİ – Alize M (Doğukan Kapıcıoğlu)
  • Soprano (M. Burhanettin Aydoğan)
  • Burgan Bank – Extrem (Yusuf Tunç – Cenk Tekkaya)
  • Ford Otosan- Fenerbahçe Doğuş – Nox (Evren Koncagül)

IRC 3:

  • NTS Danışmanlık – Falcon (Deniz Yılmaz – Berk Balta)
  • Ozay Sailing Team – Electron (Bartu Özsoy – Cenk Tekkaya)
  • ANKA – Linea Rossa (Onur Tok)
  • Provision – Kaçak Pelikan (Reha Akbaş)

Eker Süt Ürünleri, TAYK – Eker Olympos Regatta yarışında iş birliği yaptığı kurumlarla birlikte etkinliği önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi ve yelken sporunun yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedefliyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

FİKSTÜR - 07 Ekim 2022 Cuma

Tümünü Gör

20:00

Gaziantep FKvsAdana Demirspor

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
# TAKIMLAR O AV P
1 Medipol Başakşehir 7 10 17
2 Adana Demirspor 8 7 17
3 arabam.com Konyaspor 8 7 17
4 Galatasaray 8 4 17
5 Trabzonspor 8 2 16
6 Beşiktaş 8 6 15
7 Fenerbahçe 7 14 14
8 Yukatel Kayserispor 8 3 12
9 Kasımpaşa 8 -7 12
10 Gaziantep FK 8 2 11
11 Corendon Alanyaspor 8 -5 9
12 Bitexen Giresunspor 7 -3 8
13 İstanbulspor 7 -5 8
14 VavaCars Fatih Karagümrük 7 -3 6
15 Fraport TAV Antalyaspor 7 -6 6
16 MKE Ankaragücü 7 -6 4
17 Demir Grup Sivasspor 8 -7 4
18 Atakaş Hatayspor 7 -7 4
19 HangiKredi Ümraniyespor 8 -6 2
# TAKIMLAR O AV P
1 Ankara Keçiörengücü 7 5 14
2 Eyüpspor 7 3 14
3 Sakaryaspor 7 4 12
4 Pendikspor Futbol 7 4 12
5 Bodrumspor 7 3 11
6 Manisa FK 6 2 11
7 Boluspor 6 2 11
8 Beyçimento Bandırmaspor 6 1 11
9 Yılport Samsunspor 7 2 10
10 Çaykur Rizespor 6 4 9
11 Tuzlaspor 7 0 9
12 Göztepe 7 -3 8
13 Adanaspor 7 0 7
14 Gençlerbirliği 6 -1 6
15 Erzurumspor FK 6 -3 6
16 Altay 7 -3 6
17 Altınordu 6 -6 3
18 Yeni Malatyaspor 7 -9 3
19 Altaş Denizlispor 7 -5 2
# TAKIMLAR O AV P
1 Çorum FK 6 7 13
2 Şanlıurfaspor 7 6 13
3 Anagold 24Erzincanspor 6 4 13
4 Menemen FK 7 1 13
5 Batman Petrolspor 6 4 12
6 Bitexen Düzcespor 6 4 11
7 Hes İlaç Afyonspor 6 3 11
8 Amed Sportif Faaliyetler 7 2 10
9 Esenler Erokspor 7 2 10
10 Tarsus İdman Yurdu 7 1 10
11 Arnavutköy Bld. Gençlikspor 7 0 9
12 Isparta 32 Spor 7 -1 9
13 Ankaraspor 7 -2 9
14 Somaspor 7 0 8
15 İnegölspor 6 2 7
16 Bursaspor 6 0 6
17 Eşin Group Nazilli Belediyespor 7 -7 3
18 Sivas Belediyespor 7 -14 2
19 Bayburt Özel İdarespor 7 -12 1
# TAKIMLAR O AV P
1 İskenderunspor A.Ş. 7 6 18
2 Kocaelispor 7 8 15
3 TECO Karacabey Belediyespor 7 7 15
4 Bucaspor 1928 7 6 13
5 CriptoSwaps Zonguldak Kömürspor 7 4 13
6 Ankara Demirspor 7 4 12
7 1461 Trabzon FK 7 2 12
8 Weecoins Kırklarelispor 7 1 10
9 Fethiyespor 7 0 10
10 Serik Belediyespor 7 0 10
11 Silahtaroğlu Vanspor FK 7 1 9
12 GMG Kastamonuspor 7 0 9
13 Etimesgut Belediyespor 7 2 8
14 Sarıyer 7 -1 7
15 Kırşehir Futbol SK 7 -1 7
16 Adıyaman FK 7 -3 5
17 Diyarbekirspor 7 -8 4
18 Baynet İnşaat Balıkesirspor 7 -8 4
19 Uşakspor A.Ş. 7 -10 3
20 Pazarspor 7 -10 1
# TAKIMLAR O AV P
1 Napoli 2 6 6
2 Ajax 2 3 3
3 Liverpool 2 -2 3
4 Rangers FC 2 -7 0