Gündem

TEGV’li çocuklar için motosikletiyle 6 bin km yol katedecek

Eğitim gönüllüsü Vedat Pekak, TEGV’li çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak için 8 Temmuz’da motosikletiyle Türkiye turuna çıkıyor.

TEGV’li çocuklar için motosikletiyle  6 bin km yol katedecek

Eğitim gönüllüsü Vedat Pekak, TEGV’li çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak için 8 Temmuz’da motosikletiyle Türkiye turuna çıkıyor. Pekak, “81 Şehir, 81 Çocuk” kampanyası çerçevesinde 35 il ve bir ilçe olmak üzere toplamda 6 bin km’lik bir yolculuk yapacak.

 

Eğitim gönüllüsü Vedat Pekak, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarının eğitim masraflarına katkıda bulunmak için motosikletiyle Türkiye turuna çıkıyor. 8 Temmuz’da İstanbul’dan yola çıkan Pekak, sırasıyla Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Siirt, Bitlis, Batman, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale, Tekirdağ, Çorlu olmak üzere 35 il ve bir ilçe gezecek. Pekak, turunu temmuzun son haftası tamamlamayı planlıyor. İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkı çocuk ve gönüllüleri tarafından uğurlanan Vadat Pekak, izlediği rota üzerindeki TEGV Etkinlik noktalarını da ziyaret ederek Türkiye’nin dört bir yanından çocuklarla buluşacak.

 

“Ülkemizin her şehri için bir çocuğun eğitimine katkıda bulunmak istiyorum”

Çıktığı yolcukta TEGV’li çocuklar için bağış toplayacak olan Vedat Pekak, 81 çocuğun bir yıllık eğitim masraflarını karşılamayı hedeflediğini belirterek şunları söylüyor:

 

“Eğitim hayatımın ilk yıllarında, henüz çocukken çizdiğim o Türkiye haritasının dış çeperinin, bu kez üzerinden motosikletimle geçeceğim. Bu kez eğitim hayatlarının henüz başında olan, geleceğimizin güvencesi çocuklarımız için özgürlüğe süreceğim. Tek başıma çıkacağım bu 6 bin km’lik yolculuğumda çocuklarımıza Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlatacağım: ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’ TEGV için ülkemizin her şehri için bir çocuğun eğitimine katkıda bulunmak istiyorum. Bir çocuğun bir yıllık eğitim gideri 300 TL. 81 çocuğun eğitimini üstlenmek üzere çıktığım bu uzun yolu bağışlarınız ve destekleriniz ile daha anlamlı hale getirmek istiyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL