Ekonomi

Türkiye’nin ve dünyanın ilk şarj ağı işletmecisi lisansını FullCharger aldı

Elektrikli şarj istasyonu alanında sektörün kurucusu ve ilk şirketi olan FullCharger, EPDK tarafından şarj ağı işletmecisi lisansını da ilk alan şirket oldu.

Türkiye’nin ve dünyanın ilk şarj ağı işletmecisi   lisansını FullCharger aldı

Elektrikli şarj istasyonu alanında sektörün kurucusu ve ilk şirketi olan FullCharger, EPDK tarafından şarj ağı işletmecisi lisansını da ilk alan şirket oldu.

 

Elektrikli şarj istasyonu alanında sektörün kurucusu ve ilk şirketi olan FullCharger’ın şarj ağı işletmeci lisansını almak üzere yaptığı başvuru, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından onaylandı. Enerji Bakanlığının yayınladığı Şarj Hizmeti Yönetmeliği kapsamında, dünyada ve Türkiye’de ilk şarj ağı işletmecisi lisansını alan FullCharger, elektrikli şarj istasyonu kurma ve alt yapı sağlamanın yanı sıra 49 yıl süreyle Türkiye genelinde şarj ağı işletmeciliğinde faaliyet gösterecek.

 

Türkiye’nin en geniş şarj işletmesi ağına sahip olacağız

Geçtiğimiz hafta Schneider Electric ile iş birliği anlaşması imzalayan FullCharger Başkan Vekili Av. Begüm Dermancıoğlu gelişmeyi; “EPDK tarafından dünyada ve Türkiye’de ilk şarj ağı işletmecisi lisansını almaktan dolayı çok mutluyuz. FullCharger olarak sektördeki öncülüğümüzü lisans alanına da taşıdık. Sektörün kurucusu olarak 2010 yılından gelen tecrübemizle ülkemizin çeşitli bölgelerine 10 yıl içinde 70 bin şarj istasyonu kurmayı hedefledik. Önümüzdeki 1 yıllık süreçte, Türkiye’nin en geniş şarj ağı işletmesine sahip olacağız. İlgili kurum ve yetkililerin elektrikli şarj işletmelerine gösterdiği destekten memnunuz. Son olarak, kamu çalışanı ve emekli aylığını düzenleyen yasa teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında verilen önergeyle elektrikli araçlara yönelik ÖTV düzenlemesine gidildi. Bu, sektörün büyümesi adına çok önemli bir gelişme. FullCharger olarak; araç üreticisinin, sahibinin, kullanıcısının ve elektrik şebekelerini yöneten dağıtım şirketlerinin, otopark işletmecisi ve otoparkı bulunan işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere entegre bir sistemi benimsiyoruz. Bu noktada özellikle vurgulamamız gerekir ki Türkiye’de, alanımızda bizim tecrübemize ve yetkinliğimize denk bir şirket yok. Biz, konuyu bütüncül olarak ele alıyoruz. Erişilebilir, uygun, tekno-akıllı, çevreci-temiz çözümler öneren küresel çoklu-operator ve çoklu–uygulamacı olma vizyonuyla ilerliyoruz. Amacımız; verimli bir eko sistem oluşturarak öncüsü olmak” sözleriyle değerlendirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL