Gündem

Uber, Taksilerde En Çok Unutulan Eşyaları Listelediği Kayıp Eşya Endeksi’ni Yayınladı

Uber’in her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ne göre, Türkiye’deki taksilerde en çok unutulan eşyaların başında telefon geliyor.

Uber, Taksilerde En Çok Unutulan Eşyaları Listelediği Kayıp Eşya Endeksi’ni Yayınladı

Uber’in her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ne göre, Türkiye’deki taksilerde en çok unutulan eşyaların başında telefon geliyor. Yastık, takma diş gibi sıradışı eşyalar da taksilerde unutulanlar arasında.

 

Tek bir tuşa basarak kullanıcıların istedikleri yere güvenli ve rahat bir şekilde gitmesini sağlayan global teknoloji platformu Uber, her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ni paylaştı. Telefon, cüzdan ve anahtar bu sene de en çok unutulan eşyalar listesinin başında yerini alırken, en sıradışı eşya ise bir yolcunun anneannesine ait takma dişleri oldu.

 

Türkiye’de sarı, turkuaz ve siyah taksiler ile hizmet veren Uber’in verilerine göre sene boyunca Türkiye’de toplam 6.076 eşya taksilerde unutuldu. Telefon, cüzdan, anahtar, çanta ve kulaklık en çok unutulan eşyalar olarak sıralamada yerlerini aldı.

 

Türkiye’de pazar günleri en çok kulaklık ve hoparlör taksilerde unutulurken, pazartesi günleri ise en çok telefon ve kamera unutuldu. Taksilerde unutulan ilginç eşyalar arasında ise yastık öne çıkıyor.

 

Dünya’daki rakamlara göre Fransa, Polonya ve İspanya en çok eşya unutulan ülkeler arasında yer alıyor. En çok eşya unutulan günler ise cumartesi ve pazar olarak göze çarparken, Apple en çok unutulan markalar arasında ilk sırada yerini alıyor.

 

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, “Uber kullanıcıları Uber ile çalışan taksilerde unuttukları eşyaları ile ilgili Uber’e 7/24 ulaşma şansına sahipler. Uber uygulaması üzerinden kayıp eşyanız hakkında Uber Taksi sürücü ortağı ile veya doğrudan Uber ile iletişime geçebilirsiniz. Hatta cep telefonunuzu bir araçta unuttuysanız ve hesabınızda oturum açamıyorsanız, Uber’in internet sitesi üzerinden form doldurarak da kayıp eşya bildiriminde bulunabilirsiniz” dedi.

 

Uber uygulaması nasıl çalışır:
1. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin
2. Şehrin herhangi bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve yolculuğunuz için bir taksi çağırın
 3. Uber Taksi’yi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika içinde varacağını ve sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını takip edin.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL