Gündem

Van Büyükşehir Belediyesi’nden 23 Nisan Etkinliği

Van Büyükşehir Belediyesi, dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir etkinlik düzenledi.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden 23 Nisan Etkinliği
Van Büyükşehir Belediyesi, dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir etkinlik düzenledi. Kentteki göçmen çocukların da katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. 
 
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve Eşi Meral Bilmez’in de katıldığı etkinlik Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesi’nde bulunan Fidanlık Parkı’nda gerçekleşti. 
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik, çocukların okudukları şiir, dans gösterileri ve Hacivat- Karagöz sahne oyunu ile devam etti. 
 
Etkinlikte konuşan Van valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, “Bugün, Türk milletinin başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ün öncülüğünde verdiği kurtuluş savaşının zaferle sonuçlanması ve egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış günüdür. Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı bugünü Türk ve dünya çocuklarına armağan etmiştir. O günden bu yana çocuklarımız her 23 Nisanda bir araya gelerek bağımsızlığımızın sembolü olan bu günü kutlamaktadırlar. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımız bu günü bir şenlik havasında kutlamaktadırlar. Bugün Van Büyükşehir Belediyemiz de ilimizde misafir olan çocuklar ile Vanlı çocukların birlikte eğlenecekleri böyle bir program tertip etmiştir. Burada eğleneceğiniz bu ortamı hazırlayan Genel sekreterimiz, Genel sekreter Yardımcılarımız, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizler sizleri böyle mutlu ve umutlu gördükçe yarınlarımızdan da emin oluyoruz. Her şey gönlünüzce olsun” dedi. 
 
Programın açılış konuşmasını yapan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek ise etkinlik katılan çocuklara ve ailelerine teşekkür etti. 
 
Çocukların gönüllerince eğlendiği etkinliğe Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve Eşi Meral Bilmez’in yanı sıra Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel, Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin, kurum müdürleri, çocuklar ve aileleri katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL