Ekonomi

Yaklaşan yoğun seyahat dönemi için Emirates’ten 10 ipucu

Çok sayıda kullanışlı dijital ve uzaktan check-in seçeneğiyle havayolu yaklaşan yoğun seyahat döneminde yolcularına hızlı bir seyahat hizmeti sağlamak için hiçbir çabadan kaçınmamaktadır.

Yaklaşan yoğun seyahat dönemi için Emirates’ten 10 ipucu
  • Çok sayıda kullanışlı dijital ve uzaktan check-in seçeneğiyle havayolu yaklaşan yoğun seyahat döneminde yolcularına hızlı bir seyahat hizmeti sağlamak için hiçbir çabadan kaçınmamaktadır.
     
  • Yolcuların bayram döneminde uçuşlarından en az 3 saat önce havalimanına gelmeleri tavsiye edilmektedir.
     

Tüm yolcuları çok çeşitli çevrimiçi ve uzaktan check-in seçeneklerini keşfetmeye teşvik eden Emirates, 8 Temmuz'dan itibaren başlayan Bayram ve Dubai okul tatillerinin en yoğun seyahat döneminde, kesintisiz seyahat sağlamak için çok sayıda akıllı teknoloji gelişimine yatırım yaptı.

 

Havayolu, yolculara uçuşlarından en az 3 saat önce havalimanına gelmelerini ve seyahat edecekleri noktalar için gerekli tüm belgelere sahip olmalarını tavsiye ederek, seyahat deneyimini daha da geliştirmenin ve gecikmeleri önlemenin çeşitli yollarını paylaştı;

 

1. Emirates Uygulamasını kullanın

Seyahat planlarınızın parmaklarınızın ucunda olması için Emirates uygulamasını indirin. Uygulama, kullanıcıların uçuş rezervasyonu yapmasına, değiştirmesine, dijital biniş kartı indirmesine, yemeklerini önceden planlanmasına, şoförlü araç hizmeti rezervasyonu yapmasına ve hatta uçak içi eğlence sisteminde izleyecekleri filmleri önceden planlamasına olanak tanır.

 

2. COVID-19 seyahat gereksinimlerini önceden kontrol edin

Emirates, ekstra sağlık ve güvenlik kontrollerine zaman olması için yolcuların uçuşlarından en az üç saat önce havalimanına gelmelerini tavsiye ediyor. Uçuşlarda yüz maskeleri zorunludur. Çeşitli ülkeler için seyahat gereksinimleri sık sık değiştiğinden yolculara COVID 19 test gerekliliklerini, Dubai ve Emirates'in dünya çapındaki tüm uçuş noktalarına seyahat için gerekli sağlık belgelerini kontrol etmeleri önerilir.

 

3. WhatsApp COVID-19 Seyahat Desteği için kaydolun

Dubai'deki yolcularımız, popüler uçuş noktaları için WhatsApp üzerinden en son seyahat gereksinimleri hakkında bilgi alabilirler. Bu bilgiler, yolcu hizmetleri ekibinin sahip olduğu ve günlük olarak güncellenen en son verilerden oluşmaktadır.

 

4. Ajman’da uzaktan check-in yapın

Kuzey emirliklerinden seyahat edenler, Ajman Merkez Otobüs Terminali'nde 24 saatlik Check-in hizmetinden yararlanabilir, uçuştan 4 saat öncesine kadar check-in yapabilir, sağlık belgelerini ibraz edebilir, bagaj teslim edebilir ve biniş kartlarını alabilirler. Yolcular daha sonra 20 AED karşılığında bir otobüs bileti satın alabilir ve gün boyunca 04:00 – 23:30 saatleri arasında düzenli otobüs seferleri ile doğrudan Emirates Terminal 3'e gidebilir, havalimanına vardıklarında uçuşlarına devam edebilirler.

 

5. Çevrimiçi Check-in yapın

Yolcular, emirates adresindeki online check-in seçeneğini kullanarak uçuşlarından 48 saat önce online check-in yapabilirler. Online Check-in sayesinde yolcular koltuk ve yemek seçimi yapabilir veya herhangi bir son dakika bilet yükseltme seçeneğinden yararlanabilir. Havalimanında, özel bagaj teslim masalarına bagaj bırakmak ve çoğu uluslararası havalimanında kullanılabilen dijital biniş kartı indirmek çevrimiçi Check-in ile çok kolay.

 

6. Seyahatten önceki gece bagajınızı bırakın

Dubai'den seyahat ediyorsanız erken check-in yapabilir ve kalkıştan 24 saat önce bagajınızı havalimanına bırakabilirsiniz veya ABD'ye ya da Tel Aviv'e uçuyorsanız kalkıştan 12 saat önce havalimanına gelebilir, doğrudan pasaport kontrol bölümüne geçebilirsiniz. 

 

7. Evden Check-in Servisinden yararlanın 

Emirates evden check-in hizmeti , Dubai ve Sharjah'da sunulan ve DUBZ tarafından gerçekleştirilen Emirates’in özel bir hizmetidir. DUBZ personeli, evinizde, otelinizde ve ofisinizde check-in işlemlerinizi tamamlar, siz günün geri kalanında keyifle vakit geçirirken bagajınızı uçağa kadar götürür. Bu özel hizmet için uçuşunuzdan en az 24 saat önce rezervasyon yaptırabilir ve ödemesini yapabilirsiniz. Uçağınız kalkışından altı saat öncesine kadar havalimanı check-in işlemine devam edebilirsiniz. First Class rezervasyonlar için evde check-in hizmeti ücretsizdir.

 

8. Havalimanında Self Check-in kiosklarını kullanın 

Havalimanında hızlı ve kolay bir seçenek de self check-in kiosklarıdır. Yolcular, dokunmatik kiosk üzerindeki adımları takip ederek check-in işlemini tamamlayabilir veya kiosku cep telefonu ile dokunmadan çalıştırabilirler. Aynı anda seyahat planınızı görüntülemek, koltuğunuzu seçmek ve Emirates Skywards numaranızı eklemeniz de mümkün. Online check-in yapan yolcular için bagaj teslim alanını kullanma seçeneği de mevcuttur.

 

9. Biyometrik Yoldan Yararlanın

Akıllı Tünel, pasaport kontrolü için dünyada bir ilktir; bu tünel sayesinde yolcular insan müdahalesi veya fiziksel bir pasaport damgası gerekmeden pasaport kontrollerini gerçekleştirebilir ve ilgili makamlardan onay alabilirler. Kaydolmak için gereken tek şey, yüz verilerini yakalamak için check-in sırasında hızlı bir fotoğraftır. Yolcular check-in yapabilir, pasaport işlemlerini gerçekleştirebilir, B bölgesinde bulunan dinlenme salon’umuza girebilir, yalnızca yüz tanıma yoluyla veya biniş kartını kullanarak seçili kapılardan uçaklarına binebilirler.

 

10. Akıllı kapıları kullanın

Emirates Terminal 3'teki Akıllı Kapıları kullanmak için kaydolun ve Dubai'ye varışınızda pasaport kontrolünüzü hızlandırın. BAE vatandaşıysanız veya ikamet ediyorsanız pasaportunuzu, biniş kartınızı veya geçerli bir BAE kimliğinizi kullanabilirsiniz. Akıllı Kapılar ayrıca GCC (Körfez Arap Ülkeleri) vatandaşları veya biyometrik pasaportlu ziyaretçi vizesi olan yolcularımız tarafından da kullanılabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL