Teknoloji

Yangında Zarar Gören Elektronik Cihazlar Kurtarılabilir mi

TÜRKİYE’NİN YANGINLARI ELEKTRONİK CİHAZLARA DA ZARAR VERİYOR!     Teknoloji şirketlerinde dönüşümsel yatırımlar konusunda uzmanlaşmış bir girişim sermayesi olan Vector Capital, siber güvenlik alanında dünya liderlerinden biri olan WatchGuard Technologies’in en büyük hissedarı oldu.

Yangında Zarar Gören Elektronik Cihazlar Kurtarılabilir mi

TÜRKİYE’NİN YANGINLARI ELEKTRONİK CİHAZLARA DA ZARAR VERİYOR!

 

 

Teknoloji şirketlerinde dönüşümsel yatırımlar konusunda uzmanlaşmış bir girişim sermayesi olan Vector Capital, siber güvenlik alanında dünya liderlerinden biri olan WatchGuard Technologies’in en büyük hissedarı oldu. Ayrıca şirket, WatchGuard'ın benzersiz MSP odaklı Unified Security Platform’unun (Birleşik Güvenlik Platformu) inovasyonunu ve büyümesini de hızlandırmaya kararlı.

 

Ağ güvenliği ve zekası, gelişmiş uç nokta koruması, çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) ve güvenli Wi-Fi alanlarında dünya lideri olan WatchGuard® Technologies’in en büyük hissedarının artık resmi olarak Vector Capital olduğu duyuruldu. Dönüşümsel yatırımlar konusunda teknoloji şirketlerine odaklanmış bir girişim sermayesi olan Vector Capital, daha önce diğer ortak yatırımcıların sahip olduğu hisselerin satın alımını tamamladı.  Yeni anlaşma kapsamında Vector Capital, WatchGuard'ın ve yazılım şirketlerine yapılan yatırımlara odaklanan bir Avrupa fonu ve daha önceki yatırımcı olan IPW'nin de çoğunluk sahibi oldu.

 

MSP’ler için İnovasyona Odaklanılacak

 

Siber güvenlik alanında sürekli yenilik ve büyüme sağlayan WatchGuard, Vector Capital dahil olmak üzere yatırımcıları için güçlü finansal getiriler sağladı. Çoğunluk hissedarı olarak Vector Capital, WatchGuard'ın büyüme yörüngesinin bir sonraki aşamasını desteklemek için ideal bir konumlandırmaya da sahip oldu. Yatırımlar, şirketin Bulut dönüşümü, güvenli erişim hizmeti (SASE), genişletilmiş tespit ve yanıt (XDR), yönetilen tespit ve yanıt (MDR) genelindeki yeteneklerini hızlandırmaya ve MSP'ler için güvenlik otomasyonu ve kolaylaştırmada daha fazla inovasyona odaklanacak. “Vector Capital, son on yılda mükemmel bir ortak oldu. Şirkete, çalışanlara, ortaklara ve MSP topluluğunun tercih ettiği güvenlik sağlayıcısı olma vizyonumuza yakından aşina.” ifadelerini kullanan WatchGuard Technologies CEO’su Prakash Panjwani, “Vector Capital’le birlikte büyük başarılar elde ettik ve bu yenilenen yatırımla, artan büyüme ve platform yeniliği ile MSP topluluğunu güçlendirmeyi ikiye katlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

Tam Teşekküllü Bir Siber Güvenlik Platformu

 

Vector Capital, şirketin güvenilir bir ağ güvenliği sağlayıcısından tam teşekküllü bir siber güvenlik platformu sağlayıcısına dönüşümüne rehberlik etti. Bugün, WatchGuard Unified Security Platform™, dünya çapında 250.000'den fazla işletmenin ortamlarını, kullanıcıları ve ağlarını korumak için 17.000'den fazla MSP'ye olanak tanıyor. “WatchGuard'ın iki büyük pazar gücünden, baskın ve en hızlı büyüyen siber güvenlik kaynağı olarak MSP'nin yükselişinden ve müşterilerin SASE ve XDR işlevselliğini benimsemelerini sağlayan platform tabanlı güvenlik tekliflerinin olgunlaşmasından, yararlanmak için benzersiz bir konuma sahip olduğuna inanıyoruz.” ifadelerinde bulunan Vector Capital Genel Müdürü Sandy Gill, “MSP tarafından sağlanan gelişmiş güvenlik hizmetlerine yönelik talep artışı, WatchGuard’ın sektördeki başarısı ve kanıtıdır. WatchGuard’ın sahip olduğu teknoloji, ekip çalışması ve iş ortağı ekosistemi siber güvenlik dünyası için yeni bir standart belirlerken, WatchGuard'ın ilerleyen dönemlerde siber güvenlik ortamına liderlik etmeye devam etmesi için gerekli kaynakları sağlamaya kararlıyız.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL