Gündem

Yeşilay, Türkiye Belediyeler Birliği İle Protokol İmzaladı

Toplumu zararlı alışkanlıklardan korumak için alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarıyla 104 yıldır mücadele eden Yeşilay, Türkiye Belediyeler Birliği ile önemli bir iş birliğine imza attı.

Yeşilay, Türkiye Belediyeler Birliği İle Protokol İmzaladı

Toplumu zararlı alışkanlıklardan korumak için alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarıyla 104 yıldır mücadele eden Yeşilay, Türkiye Belediyeler Birliği ile önemli bir iş birliğine imza attı.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Türkiye Yeşilay Vakfı ve Yeşilay Spor Kulübü arasında bağımlılıklara yönelik koruma, önleme ve rehabilitasyon alanlarında iş birliği protokolü, Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kacır ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayri Baraçlı’nın katılımıyla 4 Mart’ta, Sepetçiler Kasrı’nda imzalandı.

Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kacır: “Bağımlılıklarla mücadelemizi daha da güçlendireceğiz.”

120 şube, 107 danışmanlık merkezi, 2 rehabilitasyon merkezi, 100 bini aşan gönüllü ve 97 Ülke Yeşilay’ı ile hizmet veren Yeşilay, Belediyeler Birliğinin desteği ile önleme, savunuculuk ve farkındalık faaliyetlerini daha da güçlendirecek. 

Belediyelerle iş birliklerinin önemine dikkat çeken Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kacır, protokol imza törenindeki konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye Belediyeler Birliği ile imzaladığımız bu protokol bizim için çok kıymetli. Bağımlılıkla mücadelede toplumsal desteğin sağlanması, sürecin kamuoyunca benimsenmesi çok önemli. Eğitimler, sempozyumlar, konferanslar, kongreler, yarışmalar ve festivallerle her yıl milyonlarca insana temas ediyoruz. 81 il ve KKTC’de kurulan 107 Yeşilay Danışmanlık Merkeziyle (YEDAM), alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığından kurtulmak isteyen bireylere uzman kadrolarımızla ve tamamen ücretsiz ayaktan tedavi hizmeti veriyoruz. TBB ile imzaladığımız bu protokol ile bağımlılıklarla mücadelemizi daha da güçlendireceğiz. TBB’nin ilgili paydaşları ve iştiraklerine yönelik sağlıklı yaşam ve bağımlılıklar konusunda farkındalık çalışmalarıyla toplumda sağlıklı yaşam bilincinin geliştirilmesine, bağımlılıklarla mücadelede farkındalığın artmasına katkı sağlayacağız.” 

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ise imza törenindeki konuşmasında şunları belirtti: “Protokolde Yeşilay Kitap-Cafe, Gençlik-Gönüllülük Merkezi projelerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması gibi birçok önemli madde yer alıyor. TBB birimleri tarafından YEDAM’a yönlendirilen kişilere ve ailelerine psiko-sosyal destek verilmesi ile de daha çok kişinin ve ailenin hayatına dokunabileceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL